Haziran 14, 2024
SHIB yakım oranı son 24 saatte çok hızlı artış kaydetti: SHIB fiyatını nasıl etkiledi?

SHIB yakım oranı son 24 saatte çok hızlı artış kaydetti: SHIB fiyatını nasıl etkiledi?

Shiba Inu topluluğu, SHIB tokeninin yakım aktivitesinde şimdiye kadar görülmemiş bir artışı izliyor.

SHIB’in dolaşımdaki arzını kontrol altına almak için sürdürülen token yakım faaliyetinde son 24 saatlik zaman diliminde %500’e ulaşan bir artış görüldü.

Token yakımını izleyen web sitesi Shibburn, şimdiye kadar benzeri görülmemiş token yakım miktarındaki artışın 13 işlemde gerçekleştiğini raporladı. Bunlardan en büyüğü Coinbase borsası kaynaklı bir işlem olarak 261,4 milyon SHIB’in tek seferde yakılmasıydı. 

Topluluk, SHIB tokeni yakım faaliyetine büyük önem gösterirken popüle meme coin’in dolaşımdaki arzını azaltmak için çaba sarfediyor. Böylece kripto paranın uzun vadede değerini artırma hedefine sahip olan topluluk üyeleri, şimdiye kadar toplam SHIB arzının yarısından fazlasını yakmış durumda. Buna rağmen dolaşımda hâlâ 500 trilyonun üzerinde SHIB tokeni bulunuyor.

Bunun yanında piyasaya sürüldüğünde Dogecoin benzeri bir memecoin olan SHIB, yıllar geçtikçe geliştiricilerin çabasıyla dikkate değer bir ekosistem haline geldi. Son olarak katman-2 çözümü Shibarium platformunu hayata geçiren geliştiriciler, böylece SHIB tokeninin kullanım alanını genişletirken bu platformun yakım aktivitesini önemli derecede artıracağına inanıyor. 

Son gelişmede de görüldüğü üzere Shiba Inu topluluğu, token yakımında önemli bir gelişmeye şahit oldu ve yakım oranındaki yüksek miktarda artış, bu aktivitenin istikrarlı şekilde devam ettiğinin önemli bir kanıtı oldu.

SHIB tokeninde son durum

SHIB tokeni, Kasım ayı boyunca dalgalı bir seyir izlerken ayın ilk yarısında %25’e yakın değer artışına ulaştıktan sonra 0,00000965 dolarda zirve gördü. Ardından düşüşe geçen kripto para, geçen hafta 0,000007 dolar bandına kadar geriledi ve aylık kazanımlarını geri verdi. 

Son bir haftalık zaman diliminde %10’u bulan değer artışıyla 0,0000086 dolara kadar yükselen SHIB, bugün 0,000008 dolar sınırına kadar gerilerken aylık bazda %4 oranında kısmi değer artışıyla devam ediyor. Görüldüğü gibi SHIB yakım aktivitesinde hızlı bir yükseliş olsa da bu tür eylemler, kripto paranın kısa vadeli fiyat performansı üzerinde etkili olmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir