Haziran 10, 2024
Yükseliş formasyonu ortaya çıkarken Ethereum potansiyel ralliye göz kırpıyor

Yükseliş formasyonu ortaya çıkarken Ethereum potansiyel ralliye göz kırpıyor

Şu anda 250 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahip olan ve piyasa büyüklüğüne göre ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum, potansiyel bir yükselişin işaretlerini veriyor. Analistler Ethereum grafiğinde, Terra‘nın çöküşünün ardından 2022’nin ortalarından bu yana oluşan bir yükseliş üçgeni modeli tespit etti. Bu formasyon, Ethereum’un 2.100 doların üzerindeki kilit direnç seviyesini aşması ve özellikle de 2.200 doları geçmesi halinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800 dolara doğru önemli bir ralli başlatabileceğini gösteriyor.

Ethereum’un şu anki fiyatı 2.047 dolar civarında seyrediyor ve bu da zirve noktasından önemli ölçüde daha düşük. Bununla birlikte, kripto para birimi geçtiğimiz ay %16,53’lük kayda değer bir artış göstererek, şu anda bir destek seviyesi olarak işlev gören önemli 2.000 $ eşiğini aşmayı başardı. Formasyon olası bir yükselişe işaret ettiği için beklenti artıyor, ancak böyle bir tırmanışın 2024’ten önce gerçekleşmesi beklenmiyor.

Yatırımcılar ve tüccarlar Ethereum’un hareketlerini yakından takip ediyor, zira 2.100 dolarlık direncin aşılması bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edebilir ve potansiyel olarak mevcut fiyatının iki katına çıkmasına neden olabilir. Piyasa, dijital para biriminin yörüngesinde bir değişiklik önerebilecek uzun vadeli model ve son momentumu göz önünde bulundurarak Ethereum’un performansını yakından izliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir