Haziran 11, 2024
Popüler kripto analisti Bitcoin’in 35.000 doların altına düşmeyeceğini iddia ediyor

Popüler kripto analisti Bitcoin’in 35.000 doların altına düşmeyeceğini iddia ediyor

Sosyal medya platformu X üzerinden paylaştığı Bitcoin yorumları ve kripto paraya özel geliştirdiği Stock-2-flow (S2F) modeli ile tanınan Plan B, Bitcoin hakkında iddialı bir tahminde bulundu.

Popüler Bitcoin savunucusu Plan B, kripto para fiyatının bundan sonra 35.000 doların altına düşmeyeceğini iddia ederek yükseliş trendine dikkat çekti.

Plan B, 35.000 doları en sağlam destek noktası olarak görüyor

Plan B, X üzerinden paylaştığı gönderisinde bu sefer Bitcoin analizini hash oranıyla destekledi. Hash oranının kripto varlığın yukarı yönlü hareketini desteklediğini söyleyen kripto analisti, beklenmedik olaylar ya da kısa vadeli oynaklıklar gerçekleşse de BTC’nin 35.000 doların altına inmeyeceğine inanıyor.

Plan B, hash oranındaki sürekli artışla ilişki şekilde Bitcoin madencileriyle kripto borsalarından varlık satın alan yatırımcıların arasında bir etkileşime değindi ve ETF lansmanı sonrası bu iki taraf arasında varlık geçişinin derinleşeceğini savundu. Bitcoin savunucu, ayrıca spot Bitcoin ETF ticaretinin başlamasından sonra arbitraj dinamiklerinin hızlanacağını düşünüyor. Analist, Bitcoin madencilerinin piyasaya bakış açılarına göre kripto para için potansiyel bir prim talep edebileceğini söyledi.

Plan B’nin Bitcoin ile ilgili fiyat tahmini ise kripto paranın kısa vadede 65.000 dolara doğru hızla yükselebileceği yönünde. Analist uzun vadede ise Bitcoin’in 524.000 dolara kadar bir yükseliş potansiyeli olduğuna inanıyor. Bunun yanında yatırım dünyasının en ünlü isimlerinden Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, yakın zamanda Bitcoin ETF’in onaylanması durumunda en büyük kripto para biriminin 600.000 dolara kadar yükselebileceğine dair iddialı bir tahminde bulundu.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin, Ekim ayında %28’lik değer artışının ardından Kasım ayının son günlerinde aylık bazda %7 değer artışıyla devam ediyor. Bu ay 38.400 dolara kadar yükselerek yılın zirvesine ulaşan Bitcoin, bugün yılın zirvesinden %3,5 oranında uzakta 37.000 – 37.200 dolar bandında yatay hareket ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir